BLOKFLUIT-ENSEMBLES en -SOLISTEN

Er moeten genoeg ensembles in Nederland en België zijn en toch heb ik er op het internet maar een paar kunnen vinden. Weet je er een die nog niet in het rijtje staat, laat het ons even weten. Vind je het leuk om iets over je eigen ensemble te vertellen en heb je misschien een of meer leuke foto's, geef het door en je krijgt een plaatsje op deze blokfluitpagina's.


Blokfluitensemble Praetorius, Leiden
Brisk Recorder Quartet, Amsterdam
Blokfluitensemble FEW, Wezep
Flauto Nuovo, Friesland
Blokfluitensembles Houtijn en La Mariposa
Blokfluitensemble 'En Bloc', Houten
The Royal Wind Music, Amsterdam
Blokfluitkwartet Capriola, Delft en omgeving
Bassano Quartet
Blokfluitensemble Quintessens, Groningen
Lindeconsort, Waddinxveen
Trio aXolot, Amsterdam
Blokfluitkwintet Seldom Sene, Amsterdam
Blokfluitensemble Flûtes à Lek, Culemborg
Esito Blokfluitensemble, Enschede
Blokfluitkwartet Mazacrocha
Zephyrustrio
Voce Humana
P.C. Recorder Players, Schijndel
Block6 The Hague, Den Haag
Lagrime Consort, Amsterdam
GoedHout ensemble, Leeuwarden
Duo Schifanoia
Blokfluitduo Sfirizo, Alphen aan den Rijn
Cohda Kwartet
Blokfluitensemble Arabesk, Zutphen
Parilis Concordia

Andere ensembles met blokfluit:

Camerata Trajectina (Blokfluit: Saskia Coolen)
Trio da Fusignano, Utrecht (Blokfluit: Sascha Mommertz)
Ensemble Fortuna, Utrecht (Blokfluit: Jacqueline Dubach)
Ensemble Rossignol, Reuver (Blokfluit: AliceGort-Switynk)
Apollo Ensemble, Lelystad (Blokfluit: wisselende blokfluitspelers)
Duo NIHZ, Bornerbroek (Blokfluit: Sanna van Elst)
Ensemble Corona (Blokfluit: Heleen Gerretsen)
Aventure Ensemble (Blokfluit: Ita Hijmans, Marco Magalhães en Fimitaka Saito)
Trio Uccellini (Blokfluit: Vincent van den Ende)
Super Librum (Blokfluit: Jankees Braaksma)
NewCollegium, Den Haag (Blokfluit: Inês d'Avena)
Grand Désir (Blokfluit: Anita Orme Della-Marta en Tobie Miller), Nederland/Zwitserland
Holland Baroque Society (Blokfluit: Dorothee Oberlinger)
The Scroll Ensemble (Blokfluit: Robert de Bree)
The Great Charm (Blokfluit: Gudrun Herb en Baldrick Deerenberg)
Ensemble En Suite (Blokfluit: diverse)
Black Pencil (Blokfluit: Jorge Isaac)
La Cicala Baroque Ensemble (Blokfluit: Inês d'Avena)
Me la Amargates Tú Enesemble, Den Haag (Blokfluit: Doret Florentin)
Accademia Amsterdam, Amsterdam (Blokfluit: Onno Verschoor, Henriëtte Bakker en Kees Hoek)
Radio Antiqua (Blokfluit: Isabel Favilla)
Barokensemble Giardino Musicale, Utrecht (Blokfluit: Eva Harmuthová)
Ensemble Animé (Blokfluit: Gerlinde Neele en Annelore Neele)
Ensemble Odyssee (Blokfluit: Anna Stegmann)
Vredeborch Trio, Utrecht (Blokfluit: Pauline Schenkelaars)
Teun & Teun (Blokfluit: Teun Wisse), Utrecht
Duo Alicante, Reuver (Blokfluit: Alice Gort-Switynk)
Orzo e Verde, Reuver (Blokfluit: Alice Gort-Switynk)
Tulipa Consort (Blokfluit: Daniël Brüggen, Annelies Schraa)
Duo Passionate, Gouda (Blokfluit: Magda de Jong)
Musica miniatura, Gouda (Blokfluit: Magda de Jong)
Duo Baroque Bicolore (Blokfluit: Sonja Gruys)
Spark - the classical band (Blokfluit: Andrea Ritter en Daniel Koschitzki)
Jerboah (Blokfluit: Sarah Jeffery, Josephine Bode, Dodó Kis)
Duo Martam (Blokfluit: Tamara Weessies)
The Counterpoints (Blokfluit: Thomas Triesschijn)
IJ-Space (Blokfluit: Yi-Chang Liang)
QAMM, Oosterbeek (Blokfluit: Marèl Willems)
Ensemble Novaya Shira (Blokfluit: Marjolijn van Roon)
Elecutio Consort (Blokfluit: Anneke Hoekman)
Cambiamento Musicale (Blokfluit: Magda de Jong, Stephan Esmeijer, Gerrieke Verheij)
Trio Het Ongerief (Blokfluit: Lydia Nagel)
Inês d'Avena & Claudio Ribeiro (Blokfluit: Inês d'Avena)
Jong Barok (Blokfluit: Eline Fung Fen Chun en Jasperina Verheij)
Ensemble Oriana (Blokfluit: Anneke Hoekman en Hidesato Sugiyama)
Electra (Blokfluit: Susanna Borsch)
Ugly Pug, Amsterdam (Blokfluit: Juho Myllylä)
Ensemble De blauwe lijster (Blokfluit: Ayumi Matsuda en Yvonne Rietbergen)
Musica Batavia, Amsterdam (Blokfluit: Bert Honig)
Duo Luit & Fluit (Blokfluit: Marieke van Hees-Gruijthuisen)

Middeleeuwse muziek en folkgroepen met blokfluit:

Dapper's Delight (Blokfluit: Susanna Borsch)
Folkgroep Drieërlei, Andel (Blokfluit: Ine Blom en Bert Verschoor)
Folkcorn, Wageningen (Blokfluit: Laurens van der Zee)
Kapriol'!, Haulerwijk (Blokfluit: Marita Kruijswijk)
Marianta, Haulerwijk (Blokfluit: Marita Kruijswijk)
Kajto, Haulerwijk (Blokfluit: Marita Kruijswijk)
Duo NoordWest (Blokfluit: Els Doekes)
Clara Oscura (Blokfluit: Helma Hartman)
Carole et Brullare (Blokfluit: Helma Hartman en Lottie Margiono)
La Jolie Folie (Blokfluit: Wilco van der Kolk)
Imbue Folk, Zaltbommel (Blokfluit: Remy Schreuder)
aeLiXihr (Blokfluit: Wendy Wouters)

Blokfluitisten:

Kees Otten, overleden op 25 september 2008
Saskia Coolen, Utrecht
Sabine d'Hont, Arnhem
Ronald Moelker (website) en Ronald Moelker (Facebook), Enschede
Pieter-Jan Belder
Erik Bosgraaf, Hilversum
Jorge Isaac
Paul Weeren
Inês d'Avena
Victoria Nair Price
Victoria Nair Price
María Martínez Ayerza
Sonja Gruijs
Eric Fennis, Amersfoort
Alice Gort-Switynk, Reuver
Dinie Goedhart, Foudgum
Marco Magalhães
Yvonne Rietbergen
Anna Stegmann
Hilde de Wolf
Susanna Borsch
Anneke Hoekman
Saartje Schrage, Utrecht
Thomas Triesschijn, Den Haag
Teresa Matias, Amsterdam
Teun Wisse, Utrecht
Dodó Kis
Sarah Jeffery, Amsterdam
Gudrun Herb
Yi-Chang Liang
Saskia Teunisse, Bodegraven
Brechtje Roos, Den Haag
Evelien Wolting, Tilburg
Dianne Heijstee
Robert de Bree
Ton Le Coultre
Magda de Jong, Gouda
Lucie Horsch, Amsterdam
Verena Barie, Amsterdam
Stephan Esmeijer, Zeist
Francesca Clements, Amsterdam
Remy Schreuder
Thiemo Wind, Houten
Tamara Weessies
Heleen Gerretsen
Elsa Bunk, Deventer
Gerrieke Verheij, Den Haag
Pauline Schenkelaars, Utrecht
Yi-Chang Liang
Juho Myllylä
Hester Groenleer
Josephine Bode
Helma Hartman
Jasperina Verheij
Stefanie Liedtke
Reine-Marie Verhagen
Kim Stockx, Voorburg
Robert-Jan Van der Meer, Koog aan de Zaan
Evelien Wolting

En uit de ons omringende landen:



Flanders Recorder Quartet 'Vier op 'n Rij', België
Ensemble O Felici, België
Blokfluittrio Aquil'AlterA, België
Ensemble Apsara (Blokfluit: Ines Rasbach en Tomma Wessel), België
Tomma Wessel, België
B-FIVE blokfluitconsort, Belgie internationaal
Katelijne Lanneau, België
Sospiri Ardenti (Blokfluit: Geert van Gele), België
Quadrivium (Blokfluit: Geert van Gele), België
Karen Ketels, België
La Petite Bande (Blokfluit: diverse), Leuven, België
Ensemble Mezzaluna, België internationaal
Ensemble Cannamella (blokfluiten en historische dubbelrieten: Aline Hopchet), Antwerpen, België
Ensemble Les Pantalons (flageolet: Aline Hopchet), Antwerpen, België
Aline Hopchet, Antwerpen, België
Geert van Gele en Geerts blog, België
Patrick Denecker en CV op Muziekcentrum Vlaanderen, België
La Caccia, België
RedHerring (Blokfluit: Patrick Denecker en Ruth van Killegem), België
Ruth van Killegem, België
Jan van Hoecke, België
Per Flauto (Blokfluit: Bart Coen), België
Nathalie Fransen, België
Florian Heyerick, België
Koen Dieltiens, België
Ensemble Bradamante (Blokfluit: Rachel Heymans en Anne-Catherine Gosselé), België
La Roza Enflorese (Blokfluit: Bernard Mouton), België
Jan de Vlieger, België
Les Goûts-Authentiques, België
Les Abbagliati, België (Blokfluit: Dimos de Beun)
More Maiorum, België (Blokfluit: Paulina Van Laarhoven)
Ensemble The Quest, België (Blokfluit: Nadia Bierinckx)
Manus, België (Blokfluit: Nadia Bierinckx)
Trio ArgiminA, België (Blokfluit: Nadia Bierinckx)
Duo NooTspraak, België (Blokfluit: Nadia Bierinckx)
Dimos de Beun, Brugge, België
Ensemble Respiro, West-Vlaanderen, België
Studio Blokfluit, Brasschaat, België
Ensemble Laterna Magica, België (Blokfluit: Nathalie Houtman en Laura Pok)
Ensemble Isabella (Blokfluit: Marie Verstraete en Claire Pigniol), België
Zefiro Torna (Blokfluit: Dimos de Beun), Mechelen, België
Consort Pro Musica (Blokfluit: Werner Mareels), België
Paul Van Loey, Sint-Niklaas, België
Batheon Consort (Blokfluit: Katrien Croonenberghs en Sarah Bruneel), België
Isabel Favilla, Brussel, België

Middeleeuwse muziek en folkgroepen met blokfluit:

AmoRRomA (Blokfluit: Jowan Merckx), België.
Bob, Frank en Zussen (Blokfluit: Frank en Gina Claessens, Philippe Lardinois), Mortsel, België
Boreas en Boreas (Blokfluit: Mieke Van Loo), Moerkerke-Damme, België
Folkgroep Donder in ’t hooi (Blokfluit: Mieke Van Loo), Moerkerke-Damme, België
Folkrockband Et Encore (Blokfluit: Fanny Vancoilly), Deerlijk, België
Steuks (Blokfluit: Erik Corsmit), Heist-op-den-Berg, België
Te Fête (Blokfluit: Hein Lesage), België
Aline Hopchet, Mortsel, België
Il Nostromo del Sogno (Blokfluit: Katelijne Lanneau en Marie Verstraete), Borgerhout, België


Blockflötenorchester und Ensembles, Duitsland
Das Blockflötenconsort Dortmund, Duitsland
Spark - die klassische Band (Blokfluit: Andrea Ritter en Daniel Koschitzki)
Bremen Recorder Touring Company, Duitsland
Freunde der Floetenmusik, Reinheim, Duitsland
Syker Blockflötenorchester, Duitsland
Bremer Blockflötenensemble, Duitsland
Grenadill - Blockflöten-X-tett, Dortmund, Duitsland
Melancht(h)öne, Dortmund, Duitsland
Flautando Köln, Duitsland
Trio Vertical Total, Duitsland
Ensemble Flûte Harmonique, Hannover, Duitsland
Ensemble Dreiklang, Berlin, Duitsland
Quartet New Generation, Duitsland
Chalilio Blockflötenensemble, Duitsland
Ensemble Dreiklang, Berlin, Duitsland
La Capriola (Blokfluit: Joachim Arndt en Angela Hug), Duitsland
Ensemble Il pomo d´oro (Blokfluit: Joachim Arndt, Angela Hug en Sven Schwannberger), Duitsland
Ursula Schmidt-Laukamp, Duitsland
Markus Zahnhausen en München Barock, Duitsland
Eva Schieffer, Duitsland
Dorothee Oberlinger, Duitsland
Capella de la Torre (Blokfluit: Birgit Bahr), Wolfsburg, Duitsland
Ensemble La Meraviglia (Blokfluit: Vera Petry), Berlijn, Duitsland
Melothesia Ensemble (blokfluit: Kristen Christmann), Duitsland
Boreas Quartett Bremen, Duitsland
Los temperamentos (Blokfluit: Anninka Fohgrub), Duitsland
Ensemble Afflato (Blokfluit: Anne-Katrin Sandmann en Miho Shirai), Duitsland
Stefan Temmingh, München, Duitsland
Il Giratempo (Blokfluit: Maximilian Volbers), Duitsland
Ensemble Ambra (Blokfluit: Constanze Gellissen & Dina Grossmann), Köln, Duitsland
Lucia Mense, Köln, Duitsland
ELiGNiA Blockflötenquartett, Köln, Duitsland
Flauto Consort Freiburg, Freiburg, Duitsland
Lea Sobbe, Duitsland
Bux Quartet, Köln, Duitsland
4 Times Baroque (blokfluit: Jan Nigges), Frankfurt am Main, Duitsland
Ensemble I Zefirelli (blokfluit: Luise Catenhusen en Sohyeun Cho), Duitsland
Markus Friemel, Duitsland


Kees Boeke, Italië
David Bellugi, Italië
Lorenzo Cavasanti, Italië
Giovanni Toffano, Italië


Wirral Recorder Orchestra, Engeland
Hampshire Recorder Sinfonia, Engeland
North East Recorder Orchestra, Engeland
Peregrine Recorder Orchestra, Engeland
Heart of England Recorder Orchestra, Engeland
National Youth Recorder Orchestra, Engeland
Scottish Recorder Orchestra, Engeland
Berkshire Recorder Consort, Engeland
Willobie Consort, Engeland
Fontanella, Engeland
Owen Morse-Brown, Engeland
Jill Kemp, Engeland
Ensemble Hesperi (Recorder: Mary-Jannet Leith), Engeland
Mary-Jannet Leith Engeland
Kate Allsop, Birmingham, Engeland
Lux Musicae London (Recorders: Sophie Creaner and Mirjam-Luise Münzel), London, Engeland
BLOCK4 Recorder Quartet, London, Engeland
Parandrus Consort, London, Engeland


Blokkfløytistene Uranienborg, Noorwegen


Ensemble Flautino (Blokfluit: Kristine West), Stockholm, Zweden
Duo Capricci (Blokfluit: Ida Höög), Zweden


Ensemble Gamut!, Finland


Michala Petri, Denemarken


António Carrilho, Portugal
A Imagem da Melancolia, Portugal


Dionysus Consort, Spanje
Lobke Sprenkeling, Valencia, Spanje
Trivium / Pange Lingua (Blokfluit: Lobke Sprenkeling), Valencia, Spanje
Mens Innovata (Blokfluit: Bárbara Sela), Spanje
Rubato Appassionato (Blokfluit: Antonia Tejeda Barros), Spanje
Mala Punica (Blokfluit: Pedro Memelsdorf), Spanje
Irene Sorozabal Moreno, Madrid, Spanje
Ensemble Ibera Auri, Spanje
Vicente Parrilla, Spanje


Trio Quazzipi, Frankrijk
Doulce Mémoire, Frankrijk
Capriccio Stravagante, Frankrijk (Blokfluit: Julien Martin)
Ensemble Résonances (Blokfluit: Marine Sablonnière en Julien Martin), Frankrijk
Julien Martin, Frankrijk
Eva Maria Schieffer, Frankrijk
Zlabya (Blokfluit: Laure Gagnon), Frankrijk
Il Delirio Fantastico (Blokfluit: Virginie Botty), Frankrijk
Ensemble Les Contre-Sujets (Blokfluit: Samuel Rotsztejn) Parijs, Frankrijk
Ensemble Correspondances, Frankrijk


Grand Désir (Blokfluit: Anita Orme Della Marta, Zwitserland
Maurice Steger, Zwitserland
Ensemble Aurion (Blokfluit: Timea Nagy), Geneve, Zwitserland
Ensemble La Morra (Blokfluit: Corina Marti), Zwitserland
Echo Temporis Consort, Bazel, Zwitserland


Quadriga Consort (Blokfluit: Karin Silldorf), Wenen, Oostenrijk
Ensemble Mikado, Wenen, Oostenrijk
Ji-Sun Kim, Wenen, Oostenrijk
Isabella Mercuri, Innsbrück, Oostenrijk
Isabella Mercuri, Oostenrijk


Bianco Fiore, Gdansk, Polen


Recurring Company (Blokfluit: Dóra Haraszti), Budapest, Hongarije


Recorder Orchestras of the World