BLOKFLUITCONCERTEN

Om een goed overzicht te krijgen van concerten van blokfluitensembles en andere muziekgroepen waar een blokfluitspeler in meespeelt, zijn wij begonnen met het inventariseren van de groepen en hun concerten in Nederland en België. Zo kan iedereen zien of er bij hem of haar in de buurt een interessant concert wordt gegeven.
Klik op de link naar de betreffende groep of neem contact op met de concertzaal voor meer informatie over het concert.
Wil je een concert of een nieuwe groep opgeven, stuur dan een e-mailbericht naar de redactie: Herman Kaldewaij, e-mailadres: hermank@blokmuz.nl.

LET OP!
Vanwege de coronamaatregelen zijn er in Nederland in elk geval tot en met 25 januari 2022 geen fysieke concerten mogelijk.


JANUARI 2022 (Datum - Ensemble - Plaats - Locatie - Tijd)

Nederland

  • 16-01-2022 - Blokfluitkwintet Seldom Sene (Delight in Musicke) - Muiderberg - Kerk aan Zee, Kerkpad 2 - 15:00 uur livestream
  • 19-01-2022 - Bassano Quartet (Pauzeconcert) - Den Haag - Kloosterkerk, Lange Voorhout 4 - 12:45 uur livestream
  • 26-01-2022 - Ensemble Rossignol (Canta il Rosignolo) - Zoetermeer – Oude Kerk, Cellebroederskapel, Dorpsstraat 59 – 12:45 uur
  • 28-01-2021 - The Royal Wind Music (De Sinaasappelhof) - Almere - Goede Rede Concerten, Kerkgracht 60 - 20:00 uur
  • 28-01-2022 - Camerata Trajectina (Liedjes zonder woorden) - Haarlem - Huis Hodshon, Spaarne 17 - 20:00 uur
  • 29-01-2022 - Erik Bosgraaf - Amsterdam - Noorderkerk, Noordermarkt 48 - 14:00 uur
  • 29-01-2022 - Camerata Trajectina (Liedjes zonder woorden) - Amersfoort - Sint Aegtenkapel, Het Zand 37 - 20:00 uur
  • 30-01-2022 - Camerata Trajectina (Liedjes zonder woorden) - Venray - Theehuis Odapark, Merseloseweg 117 - 15:30 uur

België

  • 09-01-2022 - RedHerring (Patrick Denecker, Händel, cantates en sonates) - Brasschaat - Cultuurcentrum - Theater Hemelhoeve, Azalealaan 1 - 11:00 uur
  • 28-01-2022 – Zefiro Torna (Balsam, Jowan Merckx, blokfluiten) – Heist-op-den-Berg – Theatercafé Cultuurcentrum Zwaneberg, Cultuurplein 1 – 20:30 uur


FEBRUARI 2022 (Datum - Ensemble - Plaats - Locatie - Tijd)

Nederland

  • 04-02-2022 - Erik Bosgraaf (met Cordevento) - Leiden - Stadsgehoorzaal, Breestraat 60 - 20:05 uur
  • 05-02-2022 - Black Pencil (Black Pencil’s Best) Hendrik-Ido-Ambacht - Dorpskerk, Kerkplein 13 - 16:00 uur
  • 05-02-2022 – Anna Stegmann (met Barokorkest La Sorpresa) – Ziewent – Sint Werenfriduskerk, Dorpsstraat 41 – 20:00 uur
  • 06-02-2022 - Barokensemble Giardino Musicale (Eva Harmuthová) - Den Haag - Thomaskerk, Prinses Irenestraat 36 - 10:30 uur
  • 12-02-2021 – Ensemble Super Librum (Jan Kees Braaksma, medewerking Dante Alighieri) – Groningen – Caroliens Salon, Nieuwe Kijk in ’t Jatstraat 49 – 15:30 uur. Aanmelden verplicht via carolien@tordinona.nl
  • 13-02-2022 - Brisk Recorder Quartet (Altijd over de liefde) - Emmen - Grote Kerk, Schoolstraat 5 - 15:00
  • 13-02-2022 – Ensemble Odyssee (Dansen met de Zonnekoning) – Ede – Akoesticum, Nieuwe Kazernelaan 2 – 20:00 uur
  • 18-02-2022 - Camerata Trajectina (Elk zijn waarom!) - Enschede - Wilminktheater, Noorderhagen 27 - 20:00 uur
  • 19-02-2022 - Camerata Trajectina (Elk zijn waarom!) - Almere - Goede Rede Concerten, Kerkgracht 60 - 20:00 uur
  • 24-02-2022 – Ensemble Corona (Heleen Gerretsen) – Den Bosch – Podium Azijnfabriek, Bethaniestraat 4 – 12:30 uur
  • 27-02-2022 – Brisk Recorder Quartet Quartet (Four in One) – Waddinxveen – Remonstrantse Kerk, Zuidkade 59 – 15:00 uur

België

  • 12-02-2022 - Folkrockband Et Encore (25 jaar, verjaardagsfeest) - Deerlijk - Ontmoetingscentrum d’lefte, Harelbekestraat 27 - vanaf 17:30 uur
  • 25-02-2022 - Blokfluittrio Aquil'AlterA (Veduta) – Gent, locatie Zwijnaarde – theaterzaal Nieuwe Melac, Dorpsstraat 31 - 21:00 uur
  • 26-02-2022 - Bob, Frank en Zussen - Ekeren - Wijkcentrum Mariaburg, Van de Weyngaertplein 38 - 19:00 uur, reserveren noodzakelijk


MAART 2022 (Datum - Ensemble - Plaats - Locatie - Tijd)

Nederland

  • 06-03-2022 - Blokfluitkwintet Seldom Sene (Delight in Musicke) - Harlingen - Doopsgezinde Kerk, Zoutsloot 50 - 12:00 uur
  • 13-03-2022 - Ensemble Rossignol (Moeder van Jezus) - Vreden, Duitsland - Barockkirche Zwillbrock, Zwillbrock 9 - 16:30 uur
  • 25-03-2022 - Black Pencil (Blokfluit: Jorge Isaac) - Almere - Kunstlinie Almere Flevoland, Esplanade 10 - 20:15 uur

België

  • 11-03-2022 - Zefiro Torna (Balsam, Jowan Merckx, blokfluiten) - Zaventem - Cultuurcentrum de Factorij, Willem Lambertstraat 10 - 20:00 uur
  • 12-03-2022 - Folkrockband Et Encore (St Patricksday) - Torhout - Cultuurcentrum de Brouckere, Aartrijkestraat 6 - 21:00 uur
  • 18-03-2022 – Folkgroep Donder in ’t hooi (Mieke van Loo) – Knokke-Heist – Tracks & Tr@vellers, Maurice Lippensplein 6 – 20:30 uur
  • 18-03-2022 - Folkrockband Et Encore (Keltische avond) - Lummen, Meldert - O.C. Den Kalen Dries, Meldertsebaan 2 - 21:30 uur
  • 27-03-2022 – RedHerring (Patrick Denecker, Georg Philipp TELEMANN) – Antwerpen – Begijnhofkerk, Rodestraat 39 – 15:00 uur


APRIL 2022 (Datum - Ensemble - Plaats - Locatie - Tijd)

Nederland

  • 06-04-2022 - La Reverdie (Livia Caffagni, Teodora Tommasi, blokfluiten) - Rotterdam - Laurenskerk, Grotekerkplein 27 - 20:30 uur
  • 07-04-2022 - La Reverdie (Livia Caffagni, Teodora Tommasi, blokfluiten) - Maastricht - Sint-Janskerk, Vrijthof 24 - 20:30 uur
  • 08-04-2022 - La Reverdie (Livia Caffagni, Teodora Tommasi, blokfluiten) - Utrecht - Pieterskerk, Pieterskerkhof 3 - 20:00 uur
  • 09-04-2022 - La Reverdie (Livia Caffagni, Teodora Tommasi, blokfluiten) - 's Hertogenbosch - Willem Twee Toonzaal, Prins Bernardstraat 4 - 20:15
  • 10-04-2022 - La Reverdie (Livia Caffagni, Teodora Tommasi, blokfluiten) - Bloemendaal - Dorpskerk, Kerkplein 1 - 15:00
  • 10-04-2022 - Cambiamento Musicale - Nijkerk, De Fontein, Dominee Kuyperstraat 2 - 16:00 uur
  • 13-04-2022 - Black Pencil (Blokfluit: Jorge Isaac, opening Floriade Expo 2022) - Almere - Kunstlinie Almere Flevoland, Esplanade 10 - 21:00
  • 22-04-2022 – Ensemble Odyssee (Dansen met de Zonnekoning) – Middelburg – De Zeeuwsche Concertzaal, Verwerijstraat 14 – 20:00 uur
  • 23-04-2022 – Ensemble Odyssee (Anna Stegmann, blokfluiten) – Oldeberkoop – Bonifatiuskerk, Willine Prinsstraat 2 – 20:00 uur
  • 24-04-2022 - Erik Bosgraaf (met Trio Cordevento: The Dancing Master) - 's Heerenbergh - Kasteel Huis Bergh, Hof van Bergh 8 - 15:00 uur
  • 24-04-2022 – Ensemble Odyssee (Dansen met de Zonnekoning) – Heiloo – Witte Kerk, Heerenweg 32 – 15:00 uur
  • 24-04-2022 – Ensemble Odyssee (Dansen met de Zonnekoning) – Zaandam – De Vermaning, Westzijde 82 – 20:00 uur

België


MEI 2022 (Datum - Ensemble - Plaats - Locatie - Tijd)

Nederland

  • 01-05-2022 - Black Pencil (Blokfluit: Jorge Isaac, High Voltage) - Stiens, Leeuwarden - St. Vituskerk, Holdingawei 51, Feinsum - 15:00 uur
  • 08-05-2022 - The Counterpoints (Thomas Triesschijn, blokfluit) - Eefde - Kapel op ‘t Rijsselt, Mettrayweg 25 - 11:30 uur
  • 15-05-2022 - Barokensemble Giardino Musicale (Eva Harmuthová) - Den Haag - Thomaskerk, Prinses Irenestraat 36 - 10:30 uur
  • 20-05-2022 - Erik Bosgraaf (met Cordevento) - Simonshaven, Voorne-Putten - Witte Kerkje, Lageweg 1 - 20:15 uur

België

  • 22-05-2022 – Folkgroep Donder in ’t hooi (Mieke van Loo) – Oostende (Oostende voor Anker) – Petrus en Paulusplein – 11:00 uur; Terras Vindictivelaan – 15:00 uur


JUNI 2022 (Datum - Ensemble - Plaats - Locatie - Tijd)

Nederland

  • 03-06-2022 - Black Pencil (Blokfluit: Jorge Isaac, Sacred Places) - Almere - Kunstlinie, middenzaal, Esplanade 10 - 20:30 uur
  • 08-06-2022 - Black Pencil (Blokfluit: Jorge Isaac, Sit Fast) - Amsterdam - Amstelkerk, Amstelveld 10 - 20:30 uur
  • 11-06-2022 - Ensemble Rossignol (Canta il Rossignolo) - Almere - Goede Rede Concerten, Kerkgracht 60 - 14:00 uur
  • 22-06-2022 – Ensemble Rossignol (Canta il Rossignolo) – Vlieland (Concert bij kaarslicht) – Nicolaaskerk, Kerkplein 7 – 20:30 uur
  • 24-06-2022 - Brisk Recorder Quartet (Muziek van het Iberisch schiereiland) - Balk - It Breahûs, van Swinderenstraat 6 - 20:30 uur

België

  • 05-06-2022 – Boreas – Halle, Mariaprocessie – Rondgang door Halle, slotviering Mariahof - 15:00 uur
  • 11-06-2022 - Trio ArgiminA (Nadia Bierinckx) - Dilbeek - Cultuurcentrum Westrand, Kamerijklaan 46 - 20:00 uur
  • 18-06-2022 – Ensemble Cannamella (Aline Hopchet) – Sint-Martens-Bodegem (Dilbeek) – Sint-Martinuskerk, Kerkstraat – 20:00 uur


2e HALFJAAR 2022 (Datum - Ensemble - Plaats - Locatie - Tijd)

Nederland

  • 10-09-2022 - Erik Bosgraaf - Amsterdam - Noorderkerk, Noordermarkt 48 - 14:00 uur
  • 08-10-2022 - Erik Bosgraaf - Amsterdam - Noorderkerk, Noordermarkt 48 - 14:00 uur
  • 29-10-2022 - Ensemble Corona (Heleen Gerretsen; Sancta Susanna) - Almere - Goede Rede Concerten, Kerkgracht 60 - 20:15 uur
  • 30-10-2022 - Ensemble Corona (Heleen Gerretsen; Sancta Susanna) - Abcoude - Dorpskerk, Kerkplein 45 - 15:00 uur
  • 19-11-2022 - Erik Bosgraaf - Amsterdam - Noorderkerk, Noordermarkt 48 - 14:00 uur

België